Ekologická farma Padma

 

Ekologická farma Padma
Bělá u Jevíčka 125
Jevíčko 569 93

 

 

PadmaFarma v Bělé u Jevíčka je místem, kde hledáme alternativy k současnému konzumnímu způsobu života. Snažíme se vytvořit místo pro ekologii a umění, které je určeno:

všem, kteří o dobrých věcech nejen mluví a také je dělají

všem zájemcům o ekologii a zodpovědný přístup k životu

všem, kteří hledají vlastní cestu a pro které je duchovní růst součástí života

všem, kteří nemyslí jenom na sebe a jsou ochotni spolupracovat s druhými

PadmaFarmu provozuje občanské sdružení Déva, která jsou součástí Společnosti Renata (renata latinsky znamená znovuzrozená, (www.renatanet.cz). Renata je společenství duchem mladých lidí, kteří pomáhají přírodě, druhým lidem a tím i sobě samým. Pořádáme vzdělávací a ekovýchovné programy, kulturní a sportovní akce, dětské tábory, budujeme naučné stezky, chráníme přírodu a celkově se snažíme být prospěšní všem lidem a celé Zemi. Projekt protistátní, antikomunistické, alternativní ekofarmy Jakub vytvořil v roce 1984 (společně s projektem antikomunistického, cohousingového, komunitního, městského ekobydlení v Brně - Pátá brána) a začal ho realizovat v roce 1992, kdy zakoupil první pozemky v okolí statku (dnešní tábořiště) a v roce 1999 od restituentů koupil budovu statku a další pozemky, čímž položil základy alternativnímu ekocentru Renata.

 

 

Vybavení a služby:

V současné době nabízíme ubytování přibližně pro 70 osob ve vlastním spacáku. Asi 40 lidí spí na postelích (palandy), 20 lidí na matracích volně položených na podlaze a 10 lidí na postelích v apartmánech.

K dispozici je velká místnost v přízemí (hala) rozšířená pro 50–70 lidí a menší místnost v podkroví pro 20–30 osob. Pro ubytování je k dispozici celkem 12 pokojů ve třech křídlech statku.

Nově nabízíme pět krásných apartmánů s vlastní kuchynkou a koupelnou v pravém křídle statku. K dispozici je nově také uzavřený intimní vnitřní dvůr a tichá slunná terasa nad halou. Celková kapacita je 40 lůžek na postelích (vlastní spacák) a pro velké akce je možné vytvořit dalších maximálně 30 lůžek pomocí matrací na zemi.

Součástí PadmaFarmy je též možnost ubytování ve srubu a ve slaměno-hliněném

domě.