Nebojte se bio

Už vás omrzely nekvalitní, i když levné potraviny – produkty průmyslového zemědělství
a velkovýrobního zpracování? Chcete udělat něco pro své zdraví? 
Vstupte s námi do světa bio naučte se připravovat jídlo z bioproduktů a čerstvých domácích potravin.
V poslední době se díky rychlému životnímu tempu velmi změnil i náš vztah k venkovu
a k potravinám. Jinak chápeme pojem kvality, spoléháme na vědu a průmyslové technologie a to bohužel i v zemědělství  a při výrobě potravin. Jsme ochotni vydat nemalé částky za exotickou dovolenou, za drahá auta .. ale masově produkované a velkovýrobně zpracované potraviny nakupujeme v levných supermarketech. Tyto produkty nám sice někdy nechutnají, nebývají čerstvé a jsou plné konzervantů, barviv a dochucovadel a přesto je kupujeme. A to ani nemluvě o jejich původu a způsobu produkce. Někdy máme pocit, že bychom měli náš žebříček hodnot změnit, ale avšak nemáme na to dost informací a zdánlivě ani sil. Co máme tedy dělat, když nemáme čas a možnosti něco si sami pěstovat a zpracovávat nebo jezdit po venkově a kvalitní a zdravé potraviny shánět?
Stále více se mluví o tom, že ve zdravém stravování v zahraničí dominují organické potraviny (biopotraviny), produkované na ekofarmách. A co u nás? Kde je koupíme? Jak je poznáme? Není to zase jenom reklamní trik nebo nedostupný luxus?
NENÍ! Biopotraviny jsou již dlouho k dostání i u nás, jen o nich zatím široká veřejnost
moc neví, a nebo si je mnozí pletou se surovinami pro vegetariány a makrobiotiky.
Biopotraviny jsou produkty kontrolovaného ekologického zemědělství. Tento obor u nás funguje již více než 15 let, dále se rozvíjí, ale zatím se jen nesměle uchází o naši přízeň.